Střední průmyslová škola Hranice

logo_sps_hranice Ke sloučení Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště došlo v roce 2000. Historie Střední průmyslové školy i Středního odborného učiliště, jako samostatných institucí je více než padesátiletá.

Škola využívá pro výuku odborné učebny, laboratoře, dílny, knihovnu, sportovní haly. Ve škole je výuka zaměřena projektově - výuka je doplněna e-learningem, jsou zde multimediální učebny, Na škole se vyučují perspektivní obory - dřevařský, chemický, podnikání, stavební, strojírenský. Významná je spolupráce s praxí - odborné semináře, veletrhy, odborné praxe a exkurze, partnerské firmy.

Škola nabízí zkrácené studium, kurzy, zaškolovací kurzy a výuku svařování - studenti všech oborů si mohou za zvýhodněné ceny doplnit vzdělání o svářečské zkoušky. V odborné výuce je výuka zaměřena na produktivní práci (výrobky, zakázky). Žáci vyšších ročníků vykonávají odbornou praxi přímo ve firmách. Většina maturantů pokračuje ve studiu na VŠ, ostatní se uplatní ve firmách, absolventi nejsou evidováni na úřadu práce

Žáci jsou zapojeni do soutěží odborného i všeobecně vzdělávacího charakteru - olympiády, středoškolská odborná činnost, sportovní kroužky, Internet, soutěže odborných dovedností.

V současné době, díky zvyšující se poptávce místních i regionálních firem po kvalifikovaných pracovnících ve strojírenských oborech se oproti 90. létům zvýšil počet žáků na učilišti, které nyní navštěvuje 270 žáků studujících v tříletých učebních oborech Zámečník, Obráběč kovů pro NC, Obráběč kovů - soustružník a Instalatér, čtyřletém oboru Mechanik číslicově řízených strojů a dvouletém nástavbovém studiu Podnikání.


ds3_esf

Kalendář
«leden / 2021»
PoÚtStČtSoNe
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31